Регистрация Войти
Вход на сайт
Качественные бесплатные шаблоны dle скачать с сайта
» » Автомобілям подарували «шість почуттів»

Автомобілям подарували «шість почуттів»

20-06-2015, 09:15
Просмотров: 1169
Комментариев: 0
Предыдущее видео из этой категории

Дослідницький центр англійської компанії Jaguar Land Rover представив концепцію автомобіля з "шістьма почуттями".

Машина буде стежити за мозковою активністю водія і попереджати його, якщо він випадково відволікся або втомився, пише Обозреватель.
Розробники систем безпеки кажуть про шість "почуттях" автомобіля, які він зможе задіяти для запобігання помилок водія. Для цього вони будуть заміряти частоту серцевих скорочень водія, рівномірність його дихання і рівень активності мозку.

Таким чином автомобільна система буде виявляти, чи знаходиться водій в цей момент у стані стресу, наскільки втомився і чи достатньо він сконцентрований для керування автомобілем.

Директор з досліджень і технологій Jaguar Land Rover доктор Вольфганг Еппле каже, що "одне з ключових завдань нового дослідження - зрозуміти, коли водій починає погано справлятися зі своєю роботою. Він навіть може дивитися на дорогу, але відволіктися, пропустити знак або звук, замріявся. А це може призвести до сумних наслідків ".
Якщо автомобіль по датчикам визначає, що водій не може ефективно керувати автомобілем, він може взяти керування на себе.

Інженери Jaguar Land Rover на прикладі одного з автомобілів показали, які "почуття" може використовувати транспортний засіб (див. Ілюстрацію). Крім датчика мозкової активності, який і визначає здатність водія до безпечного водіння, на ньому присутні інші цікаві інновації.

Наприклад, дисплей інформаційної системи по руху руки водія або пасажира "передбачає", яку саме кнопку він збирається натиснути і вибирає її до того, як людина торкнеться екрану. Можливе також управління різними функціями за допомогою жестів руки, як це зараз реалізовано на деяких відеоіграх і smart-телевізорах.

У сидіння автомобіля вшитий датчик, який контролює дихання і серцевий ритм водія. За ситуацією попереду автомобіля стежить система, яка може передбачати раптовий вихід на дорогу пішохода або зупинити машину при раптовому появу іншої перешкоди, контролює наявність пробок по маршруту слідування.

А "тактильна" педаль акселератора зі зворотним зв'язком створить опір нозі, якщо водій перевищує швидкість або може "впертися" в впередіідущего машину.
Рейтинг статьи:
  
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.